Отборът на Спартак победи Фратрия с 3:1 в мач от втория кръг в

...

Спартак елиминира Фратрия след хеттрик на Ахмедов

Отборът на Спартак победи Фратрия с 3:1 в мач от втория кръг в шампионата за Купата на България, който се игра на стадион " Спартак ".

Хеттрик за спечелилите, които нямаха проблеми в нито един миг, вкара Ахмед Ахмедов.

Така " соколите " предстоящо се класираха за третия кръг на конкуренцията, в който към този момент се включват и тимовете от елита.

Припомняме, че по правилник хазаин на дуела се водеха аматьорите от Фратрия, само че след съглашение сред двата клуба срещата се игра в дома на соколите ".

Треньорът на Спартак Васил Петров пусна като титуляри няколко играчи, които влизат най-вече като запаси или играят по-рядко в шампионата на втория ешелон, като един от тях - вратарят Никола Виденов, направи формален дебют за отбора.

След като изтърваха две положения, Спартак откриха резултата в 23-тата минута. След прелестен пас на Айвън Ангелов централният нападател Ахмед Ахмедов се разписа с глава - 1:0 за Спартак.

В 37-ата минута още веднъж Ахмедов бе прецизен след безредие - 2:0.

След почивката мачът се доиграваше. " Соколите " пазеха преднината си и не позволяваха на противника да заплаши вратата им.

В 69-ата минута Йохан Н’Зи излъга двама и подаде на чиста позиция на Ахмед Ахмедов, който оформи своя хеттрик - 3:0.

В 74-тата минута капитанът на Фратрия Денис Васин вкара почетното попадение за своите с майсторски шут от ъгъла на наказателното поле - 1:3.

Съставът: 89. Никола Виденов, 81. Атанас Зехиров, 44. Ангел Грънчов, 3. Преслав Петров, 2. Велислав Боев (73 - 11. Виктор Митев), 13. Георги Иванов (73 - 5. Йоан Бауренски), 78. Айвън Ангелов, 18. Хидайет Хюсеин (59 - 45. Даниел Начев), 9. Мехмед Сабри (59 - 14. Ивей Ромееш), 29. Ахмед Ахмедов (73 - 7. Евгений Илиев), 75. Йохан Н’Зи

Резерви: 67. Денислав Жеков, 6. Александър Цветков, 77. Любослав Маринов, 10. Румен Руменов,

Съдия: Кристиян Тодоров, асистенти: Красимир Атанасов, Мирослав Симеонов, четвърти арбитър: Тодор Киров (всички от Варна)

БФС пратеник: Николай Иванов (Варна)

Съдийски наблюдаващ: Съдийски длъжностен от София
Източник: petel.bg